Hvervenbukta 5 km

Fredag 1.september-10. september

RACE DAY – Fellesstart 10.september kl 12.00

Hvervenbukta 5 km

Ønsker du å teste formen i en rask løype før høsten kommer, her har du sjansen!

Oslo Løpsfestival avslutter slik som det starter med en flat og rask 5 km. Som i fjor  besøker vi Nordstrand langs sjøen med fin utsikt hele veien.

Løpets start er ved Ulvøybrua før løypa går på fortau langs E18 sørover. Den siste kilometeren tar vi av asfalten og løper inn på flott opparbeidet turvei langs Fiskevollbukta og Ljanskollen.

Her er det noe mer kupert på grus, før målgang rett ved det karakteristiske Lysthuset / Paviljongen ved Hvervenbukta.

Meld deg på her!

700

DELTAKERE 2022

LØPET

RACE DAY: Søndag 10. september

  • Dato: 1. sept– 10. sept
  • Sted: Hvervenbukta
  • Bydel: Sør
  • Distanse: 5 km
  • Underlag: Asfalt/sti
  • Start: Ulvøybrua

Løypebeskrivelse

Løypa starter ved Ulvøybrua mellom innkjøringene til broen.Løypa går langs E18 på gangfelt sørover med noen få høydemeter opp og ned, men stort sett flatt.

Den siste kilometeren starter med løypas bratteste og lengste bakke før du kommer på toppen.

Da åpner utsikten seg og det er et flott parti på grus. Her er det noe småkupert her og der så spar litt på kreftene til å holde god fart gjennom løpets siste parti.

Målgang er rett før du kommer til sandstranden på Hvervenbukta, rett ved karakteristiske lysthuset / paviljongen.


Meld deg på her!


 

Premiering

Det er ingen premiering utenom heder og ære, men en drøss med tilfeldige uttrekkspremier fra sponsorene våre.

Medalje kan kjøpes ved påmelding.

Unn deg selv en Gigamedalje hvis du har deltatt på flere løp.

PRAKTISK INFORMASJON

Her får du all informasjon og alt du trenger å vite om Oslo Løpsfestival.

Praktisk informasjon

Se hele ruten her

Kommer snart! Se en timelapse av løpet. Ved start vil du se beachflagg og tidtakerboks.

Løypekart

Her kan du laste ned Strava link av løypa, slik at du både kan forberede deg og løpe riktig på løpsdagen.

Se Strava link

Hvervenbukta en del av Oslo Løpsfestival

Løp din favorittdistanse eller delta på flere løp! Oslo Løpsfestival består av åtte løp langs hovedstadens fine stier og vakre veier. Du kan løpe når du vil – alene eller sammen med andre.

Med 8 løp på 8 ulike distanser samler Oslo Løpsfestival løpere i alle aldre og fasonger til løpefest i hovedstaden.

Gjennom hele løpssesongen setter vi opp forskjellige typer løp, i alt fra raske gateløp i flate løyper til krevende motbakkeløp og langløp i marka.

Siste løpsdag avsluttes med fellsstart kl 12:00 – Perfekt for dere som vil løpe sammen, enten som konkurrenter eller lag!

Les mer og kjøp Festivalpass her!

Pris per løp:

 PER LØP

PRIS PER LØPER:

PER LØP

SOLO225 kr225 kr
DUO375 kr188 kr
TRIO495 kr165 kr
 FESTIVALPASS 
SOLO975 kr122 kr
DUO1595 kr100 kr
TRIO1995 kr83 kr

Kjøp festivalpass her